Zabytkowy kościół w Licheniu Starym

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność pojechać do Międzygórza i odwiedzić znajdujące się tam zabytki sakralne. Zabytkowe kościoły to bardzo ciekawe budowle, które są chętnie odwiedzane zwłaszcza przez starsze osoby. Tacy ludzie lubią zwiedzać kraj w poszukiwaniu tego typu miejsc, a na terenie Polski można ich znaleźć naprawdę sporo. Szczególnie polecany jest Licheń Stary, gdzie można odwiedzić piękny kościół.

Jest to Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, a ten kościół jest największym w Polsce. Robi wrażenie na zewnątrz, ale wewnątrz również wygląda rewelacyjnie. Właśnie z tego powodu warto odwiedzić to miejsce i dokładnie je zwiedzić, co może okazać się niesamowitym przeżyciem pod kątem religijnym i historycznym. Przy okazji można zapoznać się z wieloma ciekawymi historiami związanymi z powstaniem tego kościoła, o czym opowiedzieć może zainteresowanym przewodnik, ale też miejscowi ludzie. Pod kątem wielkości ten kościół nie ma w Polsce równych, a w Europie zajmuje siódme miejsce. Ma on aż 139 metrów długości. Bazylika ta ponadto posiada szereg specjalnie zaprojektowanych arkad, ale też doskonale widoczną z dalszej odległości wieżę kościelną. W środku znajduje się wiele stylowych elementów, które są atrakcyjne dla turystów, dlatego też warto je oczywiście obejrzeć z bliska, a potem zostać tam na mszy i pomodlić się do Matki Bożej. Znajduje się tam też wyjątkowa dzwonnica, a konkretniej dzwon o nazwie Maryja Bogurodzica. waży on blisko 15 ton, a więc jest naprawdę pokaźny.

Kościół w Licheniu Starym to jedno z najciekawszych pod kątem turystycznym miejsc w tym regionie. Kościół ten nie jest aż tak stary, za to jest bardzo charakterystyczny pod względem wielkości. Jest to najwyższa budowla tego typu w Polsce i jedenasta w rankingu światowym, dlatego na pewno warto ją dokładnie obejrzeć z bliskiej odległości i zrobić jej zdjęcia. Noclegi w Licheniu Starym są na bardzo dobrym poziomie. Miejsce noclegowe można znaleźć w pensjonacie lub w kwaterach prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>