W Ustrzykach Dolnych zapomnisz o problemach

Ostatnio przedstawialiśmy Wam miejscowość, w której bez wątpienia można ciekawie spędzić czas, czyli Międzygórze (o czym mowa tutaj). Teraz czas na kolejną. Ustrzyki Dolne to niezbyt duże miasteczko położone na wschodnich rubieżach naszego kraju, nieopodal granicy z Ukrainą. Każdego roku, zwłaszcza w miesiącach wakacyjnych przyjeżdża tu bardzo wielu turystów poszukujących wytchnienia od codziennych obowiązków na łonie natury. Okoliczne lasy dają możliwość długich wycieczek pieszych oraz rowerowych. Ukształtowanie terenu oraz przepiękny krajobraz sprzyjają ruchowi na świeżym powietrzu. W najbliższej okolicy jest bardzo wiele atrakcji, które są w stanie szczelnie wypełnić wakacyjny czas praktycznie co do minuty.

Na co warto w okolicy zwrócić szczególną uwagę?

Przynajmniej jeden dzień koniecznie trzeba poświęcić na wycieczkę w góry. Bieszczadzkie Połoniny to unikat w skali całego kraju. Z łąk zlokalizowanych na bieszczadzkich szczytach roztaczają się rozległe panoramy. Przy sprzyjającej pogodzie zarówno z Tarnicy (więcej na Wikipedii) jak i z Połoniny Wetlińskiej można dojrzeć tatrzańskie szczyty, a z Halicza roztaczają się widoki na ukraińskie i rumuńskie Karpaty.

Oprócz wycieczki w góry warto także wybrać się na wyprawę objazdową po okolicznych cerkwiach. Na terenie Bieszczad jest ich bardzo dużo. Na taką eskapadę można wybrać się zarówno samochodem jak i rowerem. W miejscowym punkcie informacji turystycznej dostępne są mapy oraz przewodniki po najciekawszych miejscach w okolicy. Przy ładnej pogodzie dobrym pomysłem jest rajza rowerowa nad Solinę. Nad jeziorem można wypocząć na plaży, lub wypożyczyć sprzęt pływający taki jak kajak lub rowerek wodny. Wieczorem można udać się na dyskotekę lub zjeść smaczną rybkę z lokalnego łowiska.

Różnorodność atrakcji turystycznych sprawi, że urlop wypoczynkowy spędzony w Ustrzykach Dolnych na długo zapadnie w pamięci każdego wczasowicza, a praktycznie każdy, kto choć raz przyjedzie w Bieszczady chce tu wrócić w kolejnych latach. Jeżeli wybierasz się tam na urlop w miesiącach przypadających w okresie wakacyjnym, to o wiele wcześniej powinieneś pomyśleć o rezerwacji noclegu. Co prawda baza noclegowa w miasteczku jest dosyć mocno rozbudowana (możesz to sprawdzić: w bazie Ustrzyk Dolnych – meteor-turystyka.pl) , jednak może zabraknąć wolnego łóżka w obiekcie o odpowiadającym Ci standardzie. Większość ośrodków wczasowych, hoteli oraz kwater prywatnych posiada firmowe strony internetowe, na których możesz zapoznać się z aktualną ofertą. Znajdziesz je wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło "noclegi Ustrzyki Dolne".

4 thoughts on “W Ustrzykach Dolnych zapomnisz o problemach

  1. Ja myślę, że Solina to fajne miejsce na pierwszy przyjazd w te tereny tak tu jest miło i zachwycająco, że człowiek ma ochotę zostać dłużej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>