Imprezy kulturalne i sportowe w Bieszczadach: Cisna

Cisna to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych położonych w Bieszczadach. W ostatnich latach na tych terenach bardzo rozwinęła się infrastruktura turystyczna, dzięki czemu obecnie na każdego turystę czeka tu bogata baza noclegowa, na którą składają się zarówno pensjonaty, kwatery prywatne, jak i wolnostojące drewniane domki. W centrum miejscowości działa również pole namiotowe położone niedaleko niewielkiego potoku. Informacji na temat wolnych kwater w miejscowości udziela Punkt Informacji Turystycznej działający w budynku Gminy. Spis obiektów prowadzących działalność noclegową dostępny jest również w internecie – można go znaleźć wpisując w pole wyszukiwarki hasło “Cisna meteor”.

W czasie letnich wakacji do Cisnej dojechać można licznymi autobusami kursującymi z największych miast Polski. Poza sezonem turystycznym komunikacja publiczna jest znacznie ograniczona jednak wciąż funkcjonują regularne połączenia między innymi z Leskiem. Jednak najlepiej jest przyjechać w Bieszczady własnym środkiem transportu, dzięki temu zyskuje się dużą niezależność oraz możliwość zobaczenia magicznych miejsc, w które nie dojeżdża transport publiczny.

W trakcie sezonu turystycznego w Cisnej odbywa się wiele imprez zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Wizytówką okolicy jest z całą pewnością organizowany od kilku lat festiwal kultury bieszczadzkiej, Rozsypaniec. Kilkudniowa impreza co roku odbywa się w połowie sierpnia i przyciąga licznych miłośników poezji śpiewanej. Podczas trwania festiwalu na scenie można zobaczyć takie gwiazdy jak chociażby Stare Dobre Małżeństwo. Bieszczady słyną również z ekstremalnych imprez sportowych.

W maju odbywa się tu jeden z najsłynniejszych górskich biegów ultra – “Bieg Rzeźnika”. Uczestnicy startują z Komańczy i mają do pokonania ponad 70-kilometrową trasę biegnącą po bieszczadzkich wzniesieniach. Ze względów bezpieczeństwa do uczestnictwa w imprezie dopuszcza się wyłącznie dwuosobowe zespoły. Pomimo trudności, jakich pokonania wymaga przebycie całej trasy, pakiety startowe rozchodzą się w kilka minut po uruchomieniu zapisów.

Bieszczady to nie tylko piękne widoki i dziewicza przyroda. To również doskonałe miejsce do aktywnego odpoczynku, sportowych wyzwań, a także wzruszających doznań kulturalnych. Największe imprezy przyciągają tłumy gości, a miejsca noclegowe w tych terminach są rezerwowane na kilka miesięcy wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>